Bolest prsou.

Bolest prsou - Co je Bolest prsou

Hormonální výkyvy jsou hlavním důvodem, proč ženy bolí prsa.

Prsa se vyvíjí díky nárůstu estrogenu během puberty. Během menstruačního cyklu různé hormony způsobují změny v prsní tkáni, které mohou u některých žen vést k bolesti nebo nepohodlí. Zatímco prsa obvykle nebolí, občasná bolest prsou je běžná.

Bolest prsou, nazývaná také mastalgie, je běžným stavem u žen. Bolest je obvykle kategorizována jako cyklická nebo necyklická.

Cyklická bolest znamená, že bolest souvisí s vaším menstruačním cyklem. Bolest spojená s menstruačním cyklem má tendenci ustoupit během menstruace nebo po ní.

Necyklická bolest může mít mnoho příčin, včetně poranění prsu. Někdy může necyklická bolest pocházet spíše z okolních svalů nebo tkání než ze samotného prsu. Necyklická bolest je mnohem méně běžná než cyklická bolest a její příčiny lze těžší identifikovat.

Mastalgie se může lišit na intenzitě od ostré bolesti po mírné brnění. Některé ženy mohou zažívat jemnost prsou nebo se jejich prsa mohou cítit plnější než obvykle.

Příčiny bolesti prsou

1) Výkyvy hormonů

Menstruační cyklus ženy způsobuje výkyvy hormonů v estrogenu a progesteronu. Tyto dva hormony mohou způsobit, že žena prsa se cítí oteklá, hrudkovitá a někdy i bolestivá.

Ženy někdy hlásí, že tato bolest se s přibývajícím věkem zhoršuje kvůli zvýšené citlivosti na hormony, když žena stárne. Někdy ženy, které zažívají menstruační bolesti, nebudou mít po menopauze bolesti.

Pokud je bolest prsou způsobena výkyvy hormonů, obvykle si všimnete, že bolest se zhoršuje dva až tři dny před menstruací. Někdy bolest bude pokračovat po celý váš menstruační cyklus.

Chcete-li zjistit, zda je vaše bolest prsou spojena s vaším menstruačním cyklem, vedte si záznamy o menstruaci a všimněte si, kdy trpíte bolestí. Po jednom nebo dvou cyklu může být vzor jasný.

Vývojové období, které ovlivňují menstruační cyklus ženy a potenciálně způsobují bolesti prsou, zahrnují: puberta ,těhotenství, menopauza,

2) Ovulační bolest

Také se říká: bolest uprostřed

Obvykle jednostranná, spodní část břicha spojená s normální ovulací.

Obvykle se dá léčit sáma

Obvykle se dá diagnostikovat sama

Laboratorní testy nebo zobrazování jsou zřídka nutné

Krátkodobé: vyřeší během dnů až týdnů

Mittelschmerz se vyskytuje zhruba 14 dní před další menstruační menstruací

Jaké jsou ovulační bolesti?

Bolest ovulace, někdy nazývaná mittelschmerz, může působit jako ostrá, nebo jako tupá křeč, a děje se na straně břicha, kde vaječník uvolňuje vejce (1-3). Obvykle se to děje 10-16 dní před začátkem menstruace, není nebezpečné a obvykle mírné.

Je normální mít bolestivou ovulaci?

Stává se to zhruba 14 dní před menstruačním cyklem, kdy vaječník uvolní vajíčko. Je také známý jako Mittelschmerz (německy "střední bolest" nebo "bolest uprostřed měsíce"). Bolest ovulace je často normální a jen další vedlejší účinek spojený s menstruaci.

Znamená bolest ovulace plodnější?

Křeče v týdnech před menstruací je známkou toho, že ovulujete a pravděpodobně plodíte. "S největší pravděpodobností otěhotníte, pokud máte pohlavní styk těsně před ovulací, v den ovulace nebo bezprostředně po ovulaci," říká Autry.

Jak dlouho by měla trvat bolest ovulace?

Asi jedna z pěti žen zažívá během ovulace bolest, která může trvat od několika minut do 48 hodin. Bolest ovulace je obvykle neškodná, ale někdy může naznačovat různé zdravotní stavy, jako je endometrióza.

(Všechny lékařské příspěvky zde slouží pro vzdělávací účely..... Všimněte si. ) .

Vezměte také na vědomí, že: produkty značky Root mohou pomoci vyléčit průběh a udělat vaše tělo znovu novým. : Vyzkoušejte to, nejlépe detoxikujte:

https://therootbrands.com/login