Mocuna-sametové fazole

Už jste slyšeli o Mucuně?

Mucuna nebo sametové fazole (Mucuna pruriens) je rostlina z teplejších míst, pocházející z Afriky, Indie a Karibiku. Rostlina je navržena do zajímavého keře, který má krásné bílé květy, může být i v barvě levandule nebo fialové. Její léčivá síla je známá po staletí, Indie má jednu ze dvou základních bylin předepsaných mužům s erekcí a problematikou plodnosti. Obě pohlaví jsou předepsané pro zvýšení sexu. Ženy v menopauze ji často používají v Indii, protože má pomoci zmírnit nebo odstranit příznaky. Doporučuje se používat při brzkých symptomech menopauzy, které se jeví jako noční pocení, návaly horka, únava a nespavost, podrážděnost a nervozita, pláč, smutek, závratě, panické záchvaty, nerozhodnost, zlomené srdce, bolest svalů, suchost, nůžky, bolest sexuální bolesti vztahy a také poruchy zvlhčení. Mucuna je také bohatým zdrojem antioxidantů, které různými způsoby zpomalují nebo zastavují oxidaci molekul v těle. Právě díky této vlastnosti nazýváme také lapače volných radikálů - způsobují oxidační stres a poškozují naše tělo. Volné radikály urychlují stárnutí pokožky, oslabují imunitní systém, snižují schopnosti těla a negativně ovlivňují naši nervovou soustavu. Pokud je jich v našem těle příliš mnoho, mohou zvýšit riziko vzniku nádorových onemocnění, srdečních chorob a násilných chorob a aterosklerózy. Mladá zrna představují až 35 procent bílkovin, zahrnuje L-DOPA chemickou látku nebo levodopu, což je předběžný dopamin, který používají k léčbě Parkinsonovy choroby. Levodopa se chová jako nějaký přírodní dopamin, který jinak reguluje mnoho důležitých funkcí v těle, zlepšuje naši náladu a zvyšuje chuť k jídlu. Pokud nemáme v těle dostatek dopaminu, můžeme onemocnět některými nemocemi, jako je nedostatek pozornosti nebo psychické poruchy. Použití mladých zrn a její léčivé účinky Mladá zrnka se používají také k léčbě napětí a potíží s trávením, k léčbě revma, svalů, sladkých nemocí, kašle a menstruačních bolestí. Obilí také obsahují spoustu lipidů, vlákniny a minerálů. Některé jí také přisuzují účinek přírodních antibiotik a analgetik, protože kočka také snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Může být použit jako pomoc při hubnutí, navíc snižuje cholesterol. S jeho konzumací zabráníte vzniku ledvinových kamenů, mají být dokonce odstraněny i s koťátkem. Kočička pomáhá i s krásou, protože zmírňuje vrásky a jev celulitidy, pokožka bude krásnější a jemnější při užívání. Mucuna také zvyšuje svalovou hmotu a zlepšuje naši celkovou fyzickou i psychickou pohodu. Doufám, že jste v tomto příspěvku zjistili spoustu zajímavých informací, které vám pomohou pochopit přírodní produkty ROOT

VĚDĚLI JSTE, ŽE?
Mucuna pruriens ​(jiný název je ​Velvet bean), ​který je jednou ze složek Zero in, je známý pro svou hlavní složku:L-Dopa,​přirozeně se vyskytující aminokyselina, která se v mozku transformuje na dopamin. Dopamin je neurotransmiter, který umožňuje dynamické fungování mozku.
Vyšší hladiny dopaminu byly spojeny s pocitem radosti a blaženosti a také s dobrým spánkem a vyváženou funkcí hormonů.Mucuna​ má pověst zvedání nálady a zlepšování sexuálních funkcí. Stále častěji se také označuje jako "Jing Tonic". V orientální medicíně je známo, že vytváří "Jing", v podstatě energii uloženou v našich ledvinách, o které je známo, že nám poskytuje vitální energii a prvotní funkce.Také úzce souvisí s energií v naší DNA a celkovou konstitucí.
Mucuna toto spojení vyživuje a oživuje velmi hluboký aspekt naší duše.VĚDECKÉ STUDIE:
Rozsáhlý výzkum prokázal, že Mucuna pruriens může snížit příznaky Parkinsonovy choroby. L-Dopa v Mucuna pruriens je hlavní aktivní složkou, která může snižovat příznaky Parkinsonovy nemoci.Studie ukázaly, jak může Mucuna pruriens pomoci při depresích. Pokud jde o depresi, mluvíme o serotoninu a norepinefrinu mnohem častěji než o dopaminu. Vědci si však začínají uvědomovat, že dopamin, obvykle spojený s motivací a pocity odměny, může hrát stejně důležitou roli.Nízká hladina dopaminu může vyvolat špatnou náladu. Může za to nedostatek v určitých částech mozku a střev a to může vyvolat depresivní příznaky.
Nízký dopamin v emočních centrech mozku (mesolimbický) může způsobit neschopnost cítit rozkoš, což je běžné při depresi.Nízký dopamin v kognitivních (mezokortikálních) oblastech může vyvolat nedostatek motivace, kterou lidé s depresí také často trpí. Studie na zvířatech ukázaly, jak jeho účinek na zvýšení dopaminu, extrakt Mucuna pruriens, zlepšil náladu a příznaky deprese u myší. Rovněž to snížilo jejich úroveň stresu a ukázalo všechny požadované vlastnosti dobrého antidepresiva.
Prášek ze semen Mucuna pruriens ​snížil po 3 měsících psychický stres a hladinu kortizolu u 60 neplodných mužů. (Studie také ukazují, jak ​pomáhá zlepšit mužskou plodnost!​) Tato rostlina může pomoci l​épe zvládat stres,​ale je omezena na neplodné muže a může souviset s jejími výhodami zvyšujícími plodnost.Mucuna pruriens může pomoci snížit vysokou hladinu prolaktinu. Vysoká hladina folikuly stimulujícího hormonu (FSH) a hladiny prolaktinu signalizují, že hypofýza nefunguje správně a může narušit funkci varlat a snížit plodnost u mužů. Mucuna pruriens snížila hladinu prolaktinu a FSH ve dvou klinických studiích s více než 250 neplodnými muži. Mucuna pravděpodobně vyvažuje tyto hormony zvýšením hladiny dopaminu, což snižuje produkci prolaktinu a FSH.