Jablečný ocet

Jablečný ocet je ocet vyrobený z fermentované jablečné šťávy a používá se do salátových dresinků, marinád, vinaigretů, konzervantů potravin a čatní. Vyrábí se rozdrcením jablek a vytlačením šťávy.

Historie a účinky jablečného octa

Současné výzkumy z celého světa prokazují a potvrzují to, co Hippokrates objevil a čím léčil své pacienty již ve 4. století před naším letopočtem. Zjistil, že přírodní nedestilovaný jablečný ocet je úžasný léčivý a čistící elixír - přírodně vznikající antibiotikum a antiseptikum, které ničí zárodky a bakterie a napomáhá tak dosažení optimálního zdraví a dlouhověkosti.
Byl zaznamenán u starých Egypťanů, Babylóňanů, Řeků a Římanů, jsou o něm zmínky v Bibli a byl používán i ve středověku.


Kryštof Kolumbus měl na svých lodích barely s jablečným octem kvůli prevenci kurdějí, stejně tak jako vojáci během americké občanské války. Japonští samurajové jej pili pro sílu a odolnost. Jablečný ocet byl po tisíciletí užíván nejen jako léčivý elixír, ale i jako čisticí a detoxikační prostředek k odstranění zárodků, bakterií, zápachů, a dokonce i skvrn. Jablečný ocet je velmi oblíbený v arabských zemích. Pijí ho, přidávají do jídla či si s ním myjí vlasy.


Účinky jablečný octa

Je to tradiční prostředek přírodního léčitelství, je účinný na řadu neduhů, vydatně pomáhá při hubnutí, protože tělo zásobuje nezbytnými minerály. Je bohatý na draslík, sodík, fosfor, vápník a stopové prvky. Zastavuje průjmy, zlepšuje okysličování krve, je to střevní dezinfekce na různé parazity a snižuje srážlivost krve.
Jablečný ocet urychluje metabolismus, pročišťuje organismus, pomáhá zpracovávat tuky, vhodný je na koupele rukou a pleti i pro oplachování vlasů po umytí, kterým dodá lesk.

Léčebné účinky tohoto octa

Jablečný ocet nenajde své využití pouze v kuchyni. Působí totiž rovněž v našem těle. Chcete se dozvědět více o jeho léčebných účincích? Pak čtěte dále...

Zdravotní přínosy jablečného octa jsou:

Jeho zdravotními přínosy jsou:

  • Navyšuje energii, a to je právě výsledkem zdravých enzymů a aminokyselin v tomto nápoji. Jablečný ocet také zastavuje hromadění kyseliny mléčné, proto pomáhá hubnout...
  • ... zdravotní přínos jablečného octa je tedy dále hubnutí, protože tento produkt vás zasytí, zejména, pokud jej požíváte během jídla. Cítíte se tak rychleji plní a po dlouhou dobu postrádáte hlad...
  • ... vyvažuje hladinu cukru v krvi, což má spojit zase s váhou, ale i diabetem. Studie ukazují, že vypití pár lžic jablečného octa před spaním, a to se sklenicí vody, snižuje hladinu cukru v krvi po probuzení až do následujícího rána!
  • Dále jablečný ocet snižuje hladinu cholesterolu, a proto pomáhá udržovat zdraví vašeho srdce. Dokonce i pár lžic denně má podstatný efekt!
  • Kromě toho tento produkt snižuje krevní tlak osobám, trpícím hypertenzí, tedy vysokým krevním tlakem...
  • ...antioxidanty, které jablečný ocet obsahuje, pomáhají předcházet rakovině buněk a zmenšují již vzniklé nádory.