Pesticidy, nejen smrtící pro brouky

Máte-li napadení určitým druhem brouků nebo třeba zahradu, která je posetá plevelem, může být lákavé sáhnout po plechovce spreje proti hmyzu  Ale věděli jste, že tyto produkty často obsahují chemikálie, které nezabijí jen své zamýšlené oběti?

Ve skutečnosti by nemělo být překvapením, že něco, co je schopno zabít jakýkoli druh živého tvora, nemůže být dobré pro ostatní živé tvory kolem něj. A některé z těchto chemikálií, i když nezabíjejí lidi, způsobují u lidí dlouhotrvající škody, jako je autismus a další duševní poruchy.

Možná si teď říkáte, že jste v bezpečí jen proto, že ve své domácnosti nepoužíváte pesticidy ani přípravky na hubení plevele. Ale to nevadí, i když tyto chemikálie nepoužíváte, potravinářské firmy ano.

To znamená, že jakýkoli produkt, který si koupíte v obchodě, od ovoce, přes zeleninu až po maso, může být kontaminován těmito chemikáliemi. A pokud to nestačí, odtok z těchto farem přináší chemikálie do zásobování vodou.

Celkově vzato, vyhýbat se chemikáliím obsaženým v pesticidech a herbicidech není snadný úkol, ale existuje řada způsobů, jak snížit expozici a vést mnohem zdravější a šťastnější život.

Zjistěte vše o toxinech v našem světě a o tom, jak se chránit a zmírnit jejich účinky, ve vaší speciální zprávě